Перш ніж почати будь-які ремонтні або монтажні роботи, перед майстром, господарем або виконробом стоїть важливе питання: скільки матеріалів йому знадобитися? Така інформація дозволяє не тільки правильно розрахувати фронт робіт, але і скласти правильний кошторис, заощадити гроші і уникнути зайвих витрат часу.

Дуже важливим це є для прокладки систем теплої підлоги, оскільки це не найдешевше задоволення, відповідно, нікому не хочеться переплачувати за матеріали, які не знадобляться, або ж, навпаки, шукати, де взяти декілька метрів труби, якої не вистачає.

Почнемо з того, що вміння правильно розрахувати, скільки труби потрібно для теплої підлоги, - це характерна риса справжнього фахівця своєї справи. Оскільки є різні способи прокладки труби, різні приміщення та матеріали, то у кожного майстра є свої способи розрахунку. Звичайно, багато в чому вони схожі, і саме на цих моментах ми зупинимося в даній статті.

Труби для теплої підлоги продаються бухтами. Відповідно, якщо ви не точно визначите, скільки її знадобитися, доведеться думати, куди подіти зайвих півбухти або ж навпаки, де купити невеликий відрізок, якого не вистачає. Щоб такі питання вас не турбували, перед початком робіт потрібно зібрати таку інформацію.

Розміри приміщення (довжина і ширина). Якщо тепла підлога ставиться в приміщенні неправильної форми, його потрібно розбити на прямокутні ділянки і вимірювати параметри кожного з них. Для наочності варто також намалювати план приміщення, вказавши на ньому розміри. Навіть якщо кімната має правильну форму, така візуалізація зайвою не буде.

Максимальна величина контуру. Так позначають максимальну довжину труби в бухті. Вона залежить від типу труби та її виробника. Також радимо уточнити всі розміри бухт, в яких труба продається.

Відстань до точки входу від колектора.

Діаметр. Монтажники радять надавати перевагу трубам із середнім діаметром. По-перше, з ними дещо простіше і зручніше працювати, по-друге, якщо діаметр труби буде дуже великим, вода буде довго циркулювати і остигати, доходячи до кінця труби. Схоже може траплятися і при дуже малому діаметрі.

Крок укладання. Під цим поняттям розуміють відстань між сусідніми трубами. Вважається, що воно не повинно перевищувати 30 см, тоді ступня не відчуватимете різниці температур на різних ділянках підлоги.

Спосіб укладання труби для теплої підлоги. Найпоширенішими типами укладання вважаються змійка, подвійна змійка, кутова змійка і равлик.

Вибираючи, який підійде вам більше, варто враховувати розміри і форму приміщення. Для великих приміщень правильної форми краще використовувати «равлика» або «кутову змійку». Для довгих або маленьких приміщень більш виправданим буде укладати трубу «змійкою».

Тепер, коли всі потрібні параметри виміряні, можна приступати до формул, які дадуть відповідь на питання: як розрахувати довжину труби для теплої підлоги.

Найчастіше використовується такий шаблон:

Шк х (Дк / У) + У х 2 х (Дк / З) + Кх2

У цій формулі Шк - це ширина кімнати (або її ділянки), Дк - її довжина, У - крок укладання, а К - відстань від колектора. Значення тут вказуються в метрах. Ну і оскільки від неточностей і помилок не застрахований ніхто, то до отриманого числа монтажники радять додати ще мінімум 5%. Сюди входить частина труби, яка піде на повороти, під фітинги або якщо монтажник зробить помилку.

Важливо! За цією формулою розраховується довжина труби для кожного контуру окремо. В одному приміщенні може бути декілька контурів.