Монтаж каналізації неможливо уявити без фітингів. Це з’єднувальна арматура, без якої не вийде змонтувати жодну каналізаційну систему.

Завдяки каналізаційним фітингам можна легко вирішити проблему переходів між різними діаметрами труб чи розгалужень в системах трубопроводів.

Якщо в загальному охарактеризувати, то така арматура поділяється на три види: запірна, сполучна, розподільча.

Оскільки каналізація може прокладатись не тільки всередині приміщень, а й ззовні, то фітинги, які її обслуговують, представлені для кожної із таких систем окремо. Зовнішня каналізація прокладається під шаром ґрунту, в результаті чого вона має витримувати додатковий тиск. Для цього стінки арматури роблять товстішими, ніж у внутрішньої. Деяку продукцію, призначену для прокладання на достатніх глибинах, укріплюють армованим волокном і профіль виконують гофрованим, здатним витримати тиск автомобілів, що проїжджають зверху, будов тощо.

Найбільш розповсюдженим матеріалом для комплектуючих частин для каналізації є поліпропілен (пп) і полівінілхлорид (пвх).

Фітинги каналізаційні з цих матеріалів мають ряд переконливих переваг:

  • невелика вага;
  • простота монтажу;
  • довгий строк служби;
  • стійкість до агресивного середовища;
  • доступна ціна.

Ці позитивні сторони, звісно, приваблюють покупців. Як може не подобатись, якщо в найкоротший термін одна людина може впоратись з монтажем трубопроводу завдяки невеликій вазі продукції? Раніше для цього потрібна була ціла бригада людей і достатньо багато часу, аби змонтувати каналізацію, наприклад, з чавуну. Монтаж таких фітингів виконується без додаткового обладнання, оскільки всі з’єднання розтрубні. А для покращення експлуатаційних характеристик потрібно використовувати спеціальну каналізаційну змазку, яка наноситься на гумки ущільнювачів.

Щодо асортименту для зовнішньої і внутрішньої каналізації, то він майже однаковий: муфта, кут (відведення для кутового сполучення), трійник, хрестовина, ревізія, редукція, зворотній клапан.

Внутрішню каналізацію доповнює ще й компенсаційний патрубок. Цей елемент допомагає підігнати сполучну трубу в стояку під висоту кімнати. Адже не завжди за допомогою труб довжиною 1, 2, 3, 4, 6 метрів зручно створити конструкцію потрібної довжини.

Щоб легше було розрізнити, каналізаційні фітинги виготовляються в різних кольорах: помаранчевому – для зовнішніх робіт і сірому або білому – для внутрішніх. Вони бувають різних діаметрів. Найбільш розповсюджені – 50 та 110 мм. Стінка фітингу виготовляється монолітною. Максимальна стійкість до температурних перепадів – 45 градусів, в той час як фітинги для зовнішньої каналізації витримують 80 градусів, і короткочасно навіть 95. Деякі виробники роблять додатковим бонусом для труб їхню безшумність завдяки внутрішньому шару та потовщеній стінці. Така система заслуговує особливої уваги, хоч і коштує дорожче.

Хочемо звернути увагу, що наш інтернет магазин Трійник пропонує каналізаційну продукцію як вітчизняних виробників (Європласт та Інсталпласт), так і закордонних – Пештан сербського виробництва, продукція із поліпропілену та полівінілхлориду.

Інсталпласт територіально розміщується у Львівській області Виробництво-гігант, завоювало ринок своєю достойною якістю. З Європластом справи трохи гірші, адже він знаходиться на Донеччині, а оскільки там зараз воєнні дії, то його позиції похитнулись і, на жаль, майбутнє поки не вирішене. А от Pestan (Пештан), з яким ми недавно налагодили співпрацю – справжній лідер на Балканах, надійний виробник. Товар відповідає найвищим стандартам якості, екологічно чистий, не токсичний.

Каналізаційні труби і фітинги всіх цих виробників заслуговують на увагу. Звертайтесь, будемо раді допомогти з вибором!