Продажем сантехніки ми займаємося не перший рік, і деякі питання наших покупців регулярно чуємо весь цей час. Одне з тих, яке ми чуємо найчастіше, - це який змішувач кращий: вентильний чи картриджний? Зробимо хід конем і відповімо на це питання відразу для всіх.

Отже, почнемо з головного: обидва ці типи змішувачів не є поганими і не є хорошими. Вони однаково ефективно виконують своє завдання - відкривають і перекривають потік води, і кожен з них має свої переваги і недоліки. Інше питання, що вам більше подобається. Тож ми спробуємо коротко розповісти і про буксові, і про одноручні змішувачі, а вибір залишимо за вами.

Вентильні змішувачі

Це дуже поширений робочий механізм для кранів. В деякій мірі їх можна назвати попередниками картриджних, хоча зараз вони приблизно однаково представлені на ринку. Буксові змішувачі (часто по-іншому їх називають саме так) використовуються на кухні, у ванній, для умивальника і біде.

Як не важко здогадатися, в даному випадку робочим механізмом виступає кран-букса і вентиль, точніше, вентилі, по одному на кожну воду. Тут і криється головний недолік і предмет критики користувачів. Регулювати напір і температуру потоку води доводиться двома руками. Зазвичай це не проблема, але ситуація змінюється, якщо руки у вас зайняті (тримайте дитину) або брудні, що дуже часто трапляється на кухні.

Якщо говорити про переваги, то буксові змішувачі бувають найрізноманітніших стилів і форм. Такий великий вибір дозволяє оформити приміщення практично в будь-якому стилі, від ретро до хай тек.

Також варто відзначити, що в разі поломки або протікання знайти заміну кранбукси зовсім не складно, а впоратися з ремонтом зможе будь-який сантехнік.

Картриджні змішувачі

Ще їх називають важільними або одноручковими. Змішування води відбувається за допомогою картриджа, а регулювання температури і напору легко здійснюється однією рукою. Саме це часто стає головною конкурентною перевагою картриджних змішувачів. Ними дійсно зручніше користуватися, адже відкрити кран можна навіть ліктем. Можливо, саме це є причиною, чому важільні моделі все активніше витісняють на ринку вентильні аналоги. Ймовірно, ця тенденція буде тільки посилюватися.
Якщо виникає необхідність заміни картриджа, то часто покупець не знає, яку саме заміну придбати. Як правило, це можуть бути картриджі 40 мм і 35 мм, на ніжках або без. Тому радимо перед тим, як йти в магазин сантехніки, переконатися, що ви знаєте всі потрібні характеристики, або при можливості взяти з собою картридж, який потрібно замінити, як зразок.

Як бачите, обидва типи змішувачів мають свої плюси і мінуси. Вибір між ними найчастіше залежить від того, що важливішим і потрібнішим саме вам, оскільки наявність вбудованого аератора і стандартний набір поставки (комплект кріплень і гнучкі підводки) є стандартними для обох типів.