Сьогодні мийки з нержавійки фактично стали невід'ємною частиною кожної кухні, практично повністю «виживши» з ужитку своїх емальованих попередників. Пояснюється таке величезне зростання популярності дуже просто: мийки з нержавіючої сталі більш ударостійкі, гармонійно виглядають в будь-якому інтер'єрі, завдяки стильній фактурі і якісному покриттю вони візуально створюють відчуття теплих поверхонь і не віддають холодом металу.

Мойка для кухни из нержавеющей стали

Мийки з нержавіючої сталі також відрізняються стійкістю до зносу, тривалістю служби і практичністю. Однак, треба пам'ятати, що все це стосується тільки тих випадків, якщо за мийками з нержавійки буде здійснюватися належний догляд і будуть виконуватися всі умови їхньої експлуатації. Тільки в такому випадку мийка буде зберігати привабливий зовнішній вигляд і радувати вас надійністю і довговічністю.

Перше, що потрібно пам'ятати при догляді за мийкою з нержавіючої сталі, це те, що її поверхня не терпить ніяких абразивних чистячих засобів. Вони можуть пошкодити поверхню, спровокувавши непомітні на перший погляд подряпини. Таке порушення цілісності шару покриття може призвести до втрати міцності і стійкості мийки до впливів різних факторів, в тому числі до появи корозії. Тому при догляді за мийкою з нержавіючої сталі потрібно використовувати рідкі миючі засоби або засоби у вигляді молочка і користуватися поролоновими мочалками або іншими «дружніми» до поверхні матеріалами.

Мойка для кухни

Також потрібно пам'ятати і про «щоденну гігієну» мийки. Після кожного використання її потрібно промити теплою водою і насухо протерти, попередньо, звичайно ж, видаливши залишки їжі і продуктів.

Якщо щодня дотримуватися такого правила, можна позбутися появи патьоків на дні і стінках раковини. При бажанні і можливості поверхню мийки з нержавіючої сталі можна змастити харчовим маслом. Це поверне мийці блиск і стане для неї додатковим захистом.

Великою перевагою мийок з нержавіючої сталі є їхня стійкість до появи плям від різних соків, фруктів, овочів, вина або кави. Як правило, вони не фарбують поверхню і не залишають стійких плям, які практично неможливо вивести, наприклад, з поверхні емальованому мийки. Якщо ж все таки вашу мийку спіткала ця неприємна доля, допомогти зможе вода з розчиненим у ній оцтом, якою на певний час  потрібно наповнити мийку, після чого промити поверхню миючим засобом і насухо її протерти.

Дуже актуальним є поява на поверхні мийки осаду і вапна. Ця проблема виникає в разі, якщо проточна вода містить занадто багато солей або вапняних з'єднань. В такому випадку допомогти може установка спеціальних фільтрів.

Для збереження привабливого зовнішнього вигляду мийки не варто надовго залишати в ній чавунні каструлі, сковорідки та інший посуд, який може залишати іржаві сліди і уважно стежити, щоб туди не потрапляли іржаві предмети, якими дуже часто є, наприклад, їжачки для миття каструль. Їх краще зберігати або на спеціальній підставці, або просто поруч з мийкою. Ну і само собою зрозуміло, мийку з нержавіючої сталі потрібно берегти від падінь на її поверхню важких предметів. Це зумовлює появу подряпин і вм'ятин, що в свою чергу призводить до порушення захисного поверхневого шару і згодом може спровокувати корозію і непридатність мийки. І пам'ятайте, що довговічність і надійність мийки дуже багато в чому залежить від того, як ви будете за нею доглядати.