Змішувачі для умивальників, призначені тільки для миття рук, зустрічаються далеко не в кожному будинку. Як правило, їхні функції частково виконують змішувачі для кухні та для ванни. Однак зустрічаються і змішувачі тільки для раковин. Найчастіше вони встановлюються в великих ванних кімнатах, де вже є в більшості випадків змішувач з коротким носиком. Відповідно, потрібен просто змішувач, щоб помити руки.

Далі ми спробуємо допомогти вам зорієнтуватися в асортименті магазинів сантехніки і підкажемо, на що потрібно звернути увагу в першу чергу, вирішивши купити змішувач для умивальника.

Смесители для раковин

Від того, наскільки серйозно ви підійдете до вибору змішувача для раковини, залежить, наскільки зручно і практично буде вам користуватися умивальником, мити руки або голову, мити собаку після прогулянки або навіть набирати воду. Правильно підібрані змішувач і мийка дозволить позбутися від калюж навколо раковини і бризок на стінах і на вашому одязі.

Перед тим, як йти в магазин, потрібно чітко відповісти на два питання: як і для чого саме ви збираєтеся використовувати раковину, і на які параметри раковини вам дозволяють розраховувати розміри приміщення. Виходячи з цього, ви зможете зрозуміти, який змішувач вам підійде більше: з довгим або коротким гусаком, високий або низький. Саме ці параметри допоможуть вам визначитися також і з вибором мийки.

Смесители для умывальника

Прийнято вважати, що 12-15 см - це змішувач з низьким зливом, від 25 см - це вже високий. Низький злив підійде, якщо ви плануєте використовувати змішувач тільки для миття рук. Якщо ж над раковиною ви звикли мити голову і мити лапи собаці після прогулянки, то високий гусак буде набагато практичнішим.

Ще одним варіантом буде установка настінного змішувача. В цьому випадку увагу потрібно приділити куту падіння струменя води, який залежить від висоти кріплення змішувача. В ідеалі потрібно так підібрати змішувач і раковину, щоб струмінь під напором падав на зливний отвір або, якщо дозволяють розміри мийки, між передньою стінкою і зливом. Якщо підсумувати, то низький гусак - це для вузьких невеликих раковин, для широких кращим варіантом буде змішувач з високим носиком.

Дуже зручними для роботи є змішувачі для умивальника з поворотним аератором. Такі моделі дозволяють змінювати кут падіння струменя води і підлаштовувати її під розміри раковини.

Смеситель для умывальника с аэратором

Серед нових тенденцій варто відзначити також і змішувачі з висувним шлангом. Такий варіант підійде в разі, якщо ви звикли мити голову під змішувачем, часто набираєте воду в високі посудини або купаєте домашніх тварин.