Кухня - це головний і основний споживач води в будь-якому домі. Практично все, що тут відбувається, відбувається з використанням води: приготування їжі, миття посуду, продуктів і рук, прибирання тощо. Виходячи з цього, потрібно розуміти, що змішувач для кухні використовується частіше, ніж будь-який інший в будинку. Відповідно, він повинен відрізнятися надійністю, якістю, зручністю в роботі і догляді. З цієї причини питання про те, як вибрати змішувач для кухні, є дуже актуальним і важливим. Це той випадок, коли не можна економити ні на якості, ні на часі, потраченому для уважного вивчення даного питання.

Смесители для кузни

Почнемо з того, кухонний змішувач якого типу вас приваблює більше. Розрізняють вентильні, важільні і сенсорні (безконтактні) змішувачі.

Вентильні змішувачі поступово втрачають свою популярність, незважаючи навіть на дуже демократичну ціну. Вони мають два вентиля для холодної та гарячої води і підійдуть любителям класики. Частково втрата популярності такого типу змішувачів для кухні пояснюється недовговічністю прокладок і інших комплектуючих, а також тим, що для подачі води необхідно докласти певне зусилля, що не завжди зручно, особливо якщо руки зайняті або брудні.

Кухонные смесители

Інша справа, якщо ви зупините вибір на одноважільних змішувачах для кухні. Відкрити воду в цьому випадку можна лише одним рухом пальця або ліктя (якщо руки брудні) без будь-яких зусиль. Змішувачі з одним важелем для кухні більш надійні в експлуатації і надають кухні більш сучасний вигляд.

Сенсорні (безконтактні) змішувачі для кухні не так давно з'явилися на вітчизняному ринку, але вже впевнено завойовують популярність. Такі змішувачі є найбільш зручними і економними, оскільки подача води можлива тільки при піднесенні рук, посуду або продуктів до датчика на корпусі змішувача. Водний потік автоматично припиняється, коли датчик «не бачить» руху.

Такі пристрої відрізняються високою вартістю, зате дозволяють вам економити, не хвилюватися про те, що забули вимкнути воду або закрити кран, та й у використанні він максимально простий і зручний.

Смесители для кухни сенсорные

Змішувачі для кухні відрізняються також зливом. Вибираючи модель, варто враховувати такі моменти, як глибина і розмір мийки, а також висота каструль та іншого посуду, який ви будете використовувати.

Прийнято підбирати такий змішувач для кухні, щоб водяний струмінь падав в центр дна мийки. Це забезпечить зручне миття посуду і максимально позбавить вас від розбризкування води.

Кухонный смеситель

Досить прогресивними вважаються моделі з висувним виливом або, як їх ще називають, з душем. Головною перевагою таких змішувачів є можливість регулювати подачу струменя води, змінюючи її напрямок. Ви легко можете наповнити водою відра та інші ємності на підлозі, також набагато зручніше мити овочі або фрукти, та й впоратися з великою кількістю посуду або помити мийку буде простіше. Втім, змішувачі з висувною лійкою є досить універсальними. Їх використовують і для ванни, і для душової кабіни, і для біде, і в перукарнях і в безлічі інших випадків.

Смесители для кухни с выдвижным изливом

Вибираючи кухонний змішувач, варто приділити увагу матеріалу, з якого він виконаний. Найчастіше використовуються кераміка, пластик, метали і сплави, наприклад, нікель, латунь, бронза та ін.

Оптимальний змішувач на кухню, як прийнято вважати, має металевий корпус, а його внутрішні комплектуючі виконанні з кераміки. Як результат, у змішувача буде міцний корпус і внутрішня частина, стійка до вологи, вапняним і мінеральним відкладенням і з тривалим терміном служби.

Варто також звернути увагу на покриття кухонного змішувача. Як правило, його поверхня може бути хромованою, нержавіючою, зробленою «під бронзу», мармур або ж кольоровий. Найменше проблем зі слідами від бризок і крапель води у вас буде з останніми варіантами, а найбільше до постійної боротьби з забрудненнями призводять змішувачі з нержавійки.

Смеситель для кухни черный

Проте, якому б покриттю ви не віддали перевагу, варто пам'ятати одне універсальне правило догляду за ними. Мити змішувач варто тільки мильним розчином. Не рекомендується використовувати хімічні засоби, які містять хлор або кислоти, в іншому випадку покриття може окислюватися. 

Смеситель для кухни

Серед величезного вибору змішувачів для кухні зустрічаються і моделі з додатковими функціями і можливостями. Наприклад, сьогодні є можливість купити змішувач з перемикачем для пральної або посудомийної машини, змішувач з вбудованою системою фільтрації, з іонізацією і підсвічуванням струменя води, змішувачі, які можуть змінювати форму виливу і такі, які докорінно змінять ваше уявлення про те, яким може бути змішувач.

Смеситель

До того ж нагадаємо, що купити змішувач для кухні з аератором - це ще один крок до домашньої економії, оскільки дозволяє скоротити витрату води не тільки на кухні, але і на всіх типах змішувачів.