На відміну від опалення багатоповерхівок, яке найчастіше є стандартизованим і залежить від рішень і побажань забудовника, опалення в приватному будинку - це цілком і повністю відповідальність і завдання для його власника.

Облаштовуючи систему опалення приватного будинку, доводиться вибирати, які радіатори для цього краще використовувати. Найпопулярнішими і поширеними на ринку сьогодні є сталеві, алюмінієві та біметалеві. Всі вони відмінно справляються зі своїм головним завданням - гріти, і разом з тим кожен з цих типів має свої особливості, які потрібно враховувати, монтуючи автономну систему опалення в будинку.

Особливості опалювальних систем приватного будинку

Ми не станемо говорити, які радіатори ідеальні, а які зовсім-зовсім не підходять, тому що не існує ні перших, ні других. Далі просто розповімо про особливості кожного з типів, щоб ви знали, на що звертати увагу при виборі.

Однак, почнемо з особливостей не радіаторів, в системи опалення приватного будинку в цілому. Найважливішою її перевагою є те, що тут немає тих сильних гідроударів, якими славиться центральне опалення. Відповідно, розриви труб, зірвані крани та інші не найприємніші речі обійдуть вас стороною.

Відзначимо ще, що в закритих системах опалення приватних будинків можна контролювати склад і ступінь очищення води (теплоносія). Це дає можливість значно розширити вибір радіаторів, які можна купити на ринку.

Відповідно, головне, на що варто робити упор при виборі батарей для приватного будинку, - це їхня тепловіддача і співвідношення ціни і якості.

Сталеві радіатори опалення

Цей тип батарей прийнято вважати найоптимальнішим рішенням для приватного будинку. Сталеві радіатори компактні, мають хороший коефіцієнт тепловіддачі і доступні в плані цінової політики. Вони не бояться недоброякісної води і води із забрудненнями. Однак, фахівці наполегливо рекомендують мінімум раз в три роки промивати такі радіатори, щоб уникнути засмічень. І ще пам'ятайте, що сталеві батареї не люблять бути порожніми. В цьому випадку виникає ймовірність утворення іржі.

Алюмінієві радіатори

Більш стильно і сучасно виглядають в приміщенні алюмінієві радіатори. Вони дуже швидко нагріваються і мають один з кращих коефіцієнтів тепловіддачі. Це відмінний варіант для приватного будинку, однак, існує важливий нюанс, про який не можна забувати: хімічно алюміній дуже активний метал!

На практиці це означає, що вам доведеться приділити увагу якості води в системі, стежити за рівнем кислотності і контролювати його, інакше довго така батарея вам не прослужить. Благо, оскільки справа стосується закритої системи опалення, контролювати якість води буде не дуже складно.

Біметалеві радіатори

Вершиною еволюції радіаторів можна сміливо вважати біметалеві батареї, в конструкції яких поєднується мінімум два різних метали. Такі прилади стійкі до гідроударів і тиску в опалювальній системі, а також до якості води-теплоносія (перевага сталевих радіаторів), і разом з тим мають високу тепловіддачу і швидко нагріваються, за що варто дякувати алюмінієвим ребрам.

Біметалеві радіатори - дійсно дуже практичні і продумані прилади, але їх рідко встановлюють в приватних будинках. Причин для цього дві: висока вартість і те, що в локальній опалювальній мережі у таких батарей просто не буде шансу показати себе. Тут немає гідроударів і раптових стрибків тиску, так що фактично ви пристойно переплатите за характеристику, яка за великим рахунком вам не потрібна. Інша справа, якщо мова йде про систему центрального опалення в багатоповерхових будинках, там, де з небезпекою гідроударів дійсно треба щось робити.

Ну а тепер давайте підводити підсумки: всі типи опалювальних радіаторів можна встановлювати в приватних будинках – у жодного з них протипоказань для такого використання немає. Однак, найчастіше встановлюються сталеві або алюмінієві радіатори. Перші не настільки примхливі до якості води, другі мають вищий показник тепловіддачі, але їм дуже не подобається, коли в теплоносії є солі, домішки та інші забруднення через хімічну активність алюмінію.

Біметалеві радіатори в приватних будинках встановлюють значно рідше, по-перше тому, що коштують вони дорого, а по-друге, в цьому просто немає необхідності.