В системах опалення все частіше використовується поліпропілен. Особливо це характерно для облаштування обігріву в приватних будинках або в будинках, де встановлюється автономна система опалення. За технічними і експлуатаційними характеристикам поліпропілен підходить і для використання його в центральних мережах, але в наших реаліях треба враховувати одну важливу обставину: не завжди заявлені ГОСТи відповідають тому, що ми бачимо насправді. Як результат, гідроудари та інші неприємності можуть зруйнувати елементи, виконані з ппр.

Відповідно, елементи системи опалення з поліпропілену саме в приватному будинку все ж актуальніші і практичніші. У цьому випадку у вас з'являється можливість контролю температуру теплоносія, його чистоту та можливість уникнути руйнівних гідроударів.

У ппр є ще одна важлива перевага – його вага. Цей матеріал дуже легкий, відповідно, може використовуватися на стінах різних типів. Ну і не варто забути про його довговічність і доступну ціну.

Ну а тепер детальніше поговоримо про те, як саме поліпропілен використовується в системі опалення приватного будинку, і що потрібно враховувати, застосовуючи його.
Найчастіше з поліпропіленовими трубами та фітингами встановлюються секційні алюмінієві радіатори. Звісно, допустимо використання і біметалевих батарей, але вони коштують дорожче і в тепловій потужності виграють не так, щоб дуже сильно.

Який би радіатор ви не використовували для індивідуального опалення, пам'ятати потрібне одне: його надійна робота і тепло в будинку залежить від правильної обв’язки.  Саме тому до вибору поліпропілену потрібно поставитися дуже відповідально.

Почнемо з труб. Для опалення використовуються поліпропіленові труби композит, вони ж труби армовані алюмінієм. Їхня велика перевага полягає в низькому коефіцієнті розширення. В цілому, допустимо використання також і труб, армованих скловолокном, але все ж у монтажників та наших покупців великим попитом користуються труби з шаром алюмінію (алюмінієвої фольги).

У магазині сантехніки ТРОЙНИК ви можете купити білі та сірі поліпропіленові труби. Для робіт у житлових приміщеннях частіше купують труби білого кольору, вони виглядають більш естетично. Труби ппр сірого кольору частіше ховають в спеціальні короби. До стін труби кріпляться  спеціальними кліпсами. Для кріплення радіаторів використовуються кронштейн.

Для з'єднання труб і радіатора використовуються прямі або кутові радіаторні крани або вентилі. Надійнішим і зручнішим в експлуатації, але і дорожчим варіантом буде монтаж за допомогою термостатичних клапанів і термоголовок. З їхньою допомогою можна регулювати і / або встановлювати температуру в приміщенні.
При установці радіатора не можна забувати про безпеку системи опалення. За неї відповідає кран Маєвського та відповітрювач. Вони скидають надлишковий тиску і повітря в системі, чим зберігають її цілісність і забезпечують нормальну роботу.

Ще для монтажних робіт використовуються крани-американки та поліпропіленові фітинги з трубною різьбою. Вони, власне, і дозволяють перейти з металу (радіатор) на поліпропілен (труба).

Важливим в процесі облаштування системи опалення приватного будинку та використання запірної арматури є те, що виникає можливість ремонтувати або замінити її частини без демонтажу всієї мережі. Це заощаджує вам і гроші, і час.