Якість води, яка надходить в наші будинки через систему центрального водопостачання, погіршується з кожним роком. Все частіше з-під крана тече брудна «іржава» вода, вода з болотним запахом або з присмаком мулу, глини або навіть з часточками піску. Про запах хлору навіть згадувати не варто - це найпоширеніша проблема.

Знайти вихід з даної ситуації не завжди допомагають фільтри насосних станцій. Навіть якщо вони і очистили воду, до споживача, тобто, в наші крани, вона часто надходить знову забрудненої, оскільки подається іржавими брудними трубами.

Звичайно ж, ситуація, що склалася в першу чергу не влаштовує кінцевого споживача, і той починає самостійно шукати можливість змінити становище. Тут-то і прийдуть на допомогу всілякі системи очищення води. Використовуючи їх, ви зрозумієте, що значить по-справжньому чиста вода, яку можна спокійно пити прямо з-під крана.

Система обратного осмоса

Однією з найбільш ефективних і поширених є система зворотного осмосу. Ця запозичена у природи технологія, як і багато інших, до масового споживача прийшла з галузі військових розробок, будучи створеною на основі природного біологічного процесу - осмосу, тобто односторонньої дифузії на молекулярному рівні.

Принцип роботи системи зворотного осмосу полягає в тому, що вода пропускається через систему фільтрів і мембрану, через яку можуть «пройти» тільки молекули води і кисню.

Система обратного осмоса

Далі ми більш детально розглянемо весь процес такого очищення води.

Вода, що надходить в будинок по трубах, проходить три первинних механічних фільтра до того, як потрапляє до мембрани. Перший з них має розмір комірки 5 мікронів і очищає воду від великих частинок, зокрема, від піску та іржі.

Другий вугільний фільтр призначений для очищення води від хлору, хлорних сполук і органічних домішок, включаючи пестициди і важкі метали.

Останнім, третім етапом попередньої очистки, є фільтр з розміром комірки 1 мікрон. Він очищає воду від частинок вугілля, які могли потрапити в рідину на попередньому етапі фільтрації. Цей момент є дуже важливим, оскільки частинки вугілля можуть пошкодити мембрану - найважливішу складову всієї системи і, відповідно, найдорожчу.

Після такого 3-ступінчастого очищення вода потрапляє на мембрану, яка зупиняє до 99% забруднень, в тому числі бактерій та інших мікроорганізмів. У системах зворотного осмосу використовуються одна або кілька штучних пористих мембран, з розміром комірок 0,0001 мікрон, які скручуються рулоном.

Система обратного осмоса, мембрана

Під дією різниці тисків вода проходить через шари мембрани, де і здійснюється найголовніша фільтрація: молекули води і газу (кисню) проходять далі в накопичувальний бак, а розчин із залишками всіляких забруднень потрапляє в каналізаційний стік.

З бака після відкриття крана ви отримуєте смачну, найчистішу воду, яка по своїй молекулярній структурі нагадують талу воду льодовиків.

Після такої системи очищення при використанні води не утворюється накип, її можна пити прямо з-під крана, оскільки в цілому з води видаляється понад 99% домішок і забруднень.