Металопластикові труби все активніше завойовують світовий ринок інженерної сантехніки. З розвитком технологій їх удосконалення і застосування стає все більш помітним, потрібним і важливим. Перш ніж більш детально пояснювати, чому саме металопластикові труби все частіше використовуються при монтажі зовнішнього і внутрішнього водопроводу (гаряче і холодне водопостачання) або систем теплої підлоги, варто більш детально зупинитися на тому, що ж вони собою являють.

Водопроводные металлопластиковые трубы и фитинги

Композитні металопластикові труби складаються з трьох шарів: поліетиленового зовнішнього і внутрішнього і шару металу, як правило, алюмінію, який розташований між ними. В єдине ціле вони з'єднуються спеціальним клеєм. Така конструкція забезпечує міцність і довговічність експлуатації труби.

Металлопластиковые трубы

Говорячи про переваги металопластикових труб, почнемо з того, що відзначимо великий вибір їхніх розмірів, точніше, діаметрів. Водопровідні труби з металопластику випускаються з зовнішнім діаметром 16-63 мм. Вибір діаметра труби залежить від того, з якою метою вони будуть застосовуватися. Металопластикові труби діаметром 16 і 20 мм є найпопулярнішими у споживачів. Вони використовуються для прокладки внутрішнього водопроводу і розведення. Для зовнішньої розводки найчастіше використовуються труби з металопластику діаметром 32 і 40 мм.

Великий вибір труб з різним зовнішнім діаметром дозволяє використовувати їх не тільки для систем водопроводів в квартирах і приватних будинках, але і при створенні систем поливу в теплицях або на відкритих ділянках, для подачі повітря або транспортування різних рідин, включаючи хімічно агресивні. Також металопластикові труби є незамінними там, де забороняється монтаж систем c використанням зварювального апарату.

Металопластикові труби фактично об'єднують кращі якості полімерних і металевих труб, будучи разом з тим позбавленими безлічі недоліків і тих, і інших.

Трубы из металлопластика

Водопровідні труби з металопластику вигідно відрізняються тим, що мають низький коефіцієнт лінійного розширення. Як результат, вони більш стійкі до гідроударів, набагато довше, ніж полімерні, утримують форму. Для систем водопроводів або теплих підлог дуже важливо, що вони відрізняються високою герметичністю, що значно спрощує обслуговування труб і витрати на їхню експлуатацію. Металопластикові труби як основа внутрішньої розводки води дозволяють забути про шуми. Завдяки гладкості внутрішніх стінок максимально знижується опір транспортованої рідини. До того ж, у більшості труб використовується внутрішній шар з частинками срібла. Вони не тільки виконують антисептичну функцію і очищають воду, а й знищують цвіль і іншу небажану мікрофлору, не дозволяючи утворюватися вапняним відкладенням.

Металлопластиковые трубы и фитинги

Важливим моментом при використанні металопластикових труб є їхня вага. Вони значно легше, ніж металеві, відповідно, не несуть додаткового навантаження на стіни і конструкції.

Еластичність МП-труб дозволяє використовувати їх практично на будь-яких будівельних майданчиках і при монтажі водопроводу в будь-яких приміщеннях або зовні будівель. Це дуже важлива особливість, особливо тоді, коли мова йде про системи теплої підлоги. Така гнучкість, а також можливість легкого створення з'єднань здатні до 5 разів прискорити процес монтажу.

Для укладання систем опалення важливим є той факт, що МП-труби, наприклад, металопластикові труби під фітинги Pexal, є газонепроникним. Кисень не проникає в систему водопостачання, а значить її сталеві елементи і фітинги захищені від корозії.

Трубы из металлопластика

Відзначимо також економічність металопластикових труб. Вони виробляються і поставляються на ринок в дуже широкому ціновому діапазоні. Споживач може вибрати труби Valtec виробництва Італії, які є дорожчими, або ж є можливість вибрати дешевший варіант китайського виробництва.

Для об'єктивності треба сказати, що і металопластикові труби мають недоліки. Зокрема, вони більше за інших схильні до механічних пошкоджень, а також не варто піддавати МП-труби тривалому сонячного впливу та експлуатації в тривалих умовах низьких температур. Додатково зазначимо, що металопластикові труби заборонено використовувати для заземлення, оскільки вони накопичують статичну електрику.

З огляду на сферу застосування металопластикових труб, до їх вибору потрібно підходити дуже відповідально, тому що водопровід або опалення - це не те, що хочеться регулярно ремонтувати.

Металлопластиковые трубы

Якщо ви визначилися з ціновим діапазоном, то при поході в магазин особливу увагу зверніть на зріз труби. Відмовтеся від товару, якщо на ньому помітні навіть найнезначніші розшарування. Труба повинна бути абсолютно цілісною, щоб уникнути розгерметизації і протікань. Також зверніть увагу на товщину металевого шару. Він не повинен бути занадто тонким, інакше виникає ризик його легкого руйнування, а надто товстий шар негативно позначиться на гнучкості труби. Ну і, звичайно ж, важливо, щоб поліетиленовий шар був виконаний з якісного і міцного матеріалу.