Щоб рослини давали урожай, вони вимагають поливу, до того ж достатнього, а не надмірного. Забезпечити це дуже допомагає крапельний полив. Він відповідає за подачу оптимальної кількості рідини в прикореневу зону рослини. При цьому вода просочується по капілярах в ґрунті, а не утрамбовує його і не порушує структуру ґрунту, як це відбувається при звичайному зрошенні. З відносно невеликими витратами можна отримати значні врожаї.

Стрічка для крапельного поливу - це тонкостінний шланг, який виготовляється з різних полімерів: поліпропілену (пп) і полівінілхлориду (ПВХ).

Система капельного поливу

При використанні крапельного поливу ефект очевидний:

• можливість отримати в 2-3,5 рази більше врожаю;

• завдяки дозованої подачі води відбувається її економія, при цьому ґрунт не вимивається, запобігається його ерозія;

• значна економія ресурсів завдяки можливості поливу при низькому тиску (часто до 60%);

• відмінний спосіб внесення мінеральних і органічних добрив (попередньо їх розчиняють у воді). Для цього ставиться окремий резервуар і інжектор, який буде всмоктувати розчин і подавати його в загальну поливальну систему.

• менше поширення бур'янів на ділянках. Боротьба з ними відбувається шляхом внесення препаратів системної дії з поливною водою;

• комплектуючі можна легко знайти і придбати, а також швидко замінити.

• невелика вартість.

• можливість роботи при низькому тиску. Для роботи крапельниць досить низького тиску - 0,2-0,3 Атм (для ручного поливу або з дощувача робочий тиск має сягати хоча б 1 Атм).

• сприятлива для рослин температура води. Як правило, для крапельного поливу встановлюється накопичувальна ємність, з якої вода розходиться далі по трубної системі. Під дією навколишнього середовища і сонця вода нагрівається до температури 18-28 градусів, що є найкращим для рослини. Температура води зі свердловини - 7-12 градусів, вона завдає більше шкоди, ніж користі. І ще нюанс: добрива з теплою водою краще проникають в ґрунт і засвоюються кореневою системою.

• автоматизація поливу. За допомогою спеціального пристрою - контролера часу поливу, можна на певний час залишити ділянку без нагляду. Автоматика зробить всю роботу за вас.

Крапельна стрічка буває двох типів: безшовна (з жорстким емітером), вона виготовляється цільною не спаяною, і інтегрована, зі швом і м'якими емітерами. Яка з них краща? Давайте розглянемо обидві.

Особливістю крапельної стрічки є вбудовані крапельниці (емітери). Такі отвори розподіляються по всій її довжині. Стрічку розкладають для насаджень, де впорядкована схема посадки і рівні рядки.

Тільки в такому випадку вода буде надходити за призначенням (в прикореневу зону овочевих, ягідних культур). Стрічки для капельного поливу не терплять великого тиску. Щоб уникнути їхнього розриву, разом з насосом обов'язково потрібно встановлювати редуктор пониження тиску.

Крапельна стрічка з жорстким емітером, в якій відсутні шви, цільна, розрахована на тиск від 0,5 Атм. У неї є вбудовані окремі жорсткі пластикові деталі - крапельниці.

Паяна стрічка має м'який емітер. Усередині неї є накладка з м'якого матеріалу по всій довжині з вбудованими отворами. Робочий тиск - від 0,3 Атм. Цей варіант ідеальний для поливу з накопичувальної ємності.

До матеріалу стрічки виробники додають УФ-стабілізатори, щоб вироби були стійкі до впливу сонця і довше служили.

Крім стрічки є ще крапельна трубка. Відрізняється вона від стрічки тим, що міцніша і жорстка, виготовляється тільки з пвх (полівінілхлориду). Термін експлуатації такої досягає 3 і більше років. А стрічка здатна прослужити не більш 1-2 сезони.

І все ж, головні критерії, на які слід звертати увагу при виборі крапельної стрічки: 

1. Товщина стінки. Оптимальний варіант - 0,2 мм. Такої товщини вистачить, щоб стрічка була стійка до механічних пошкоджень. Варто звернути увагу, що для неї є своє позначення робочого тиску - mill. Товщина стінки 0,2 мм витримує 8 mil, 0,15 мм - 6 mil, 0,18 мм - 7 mil, 0,25 мм - 10 mil. Чим товща стінка, тим більший тиск вона здатна витримати. Перед монтажем потрібно зробити підрахунок і спостерігати показники тиску. Якщо допустимий тиск перевищується, стрічка пошкодиться - почне рватися в різних місцях. А якщо мінімальний тиск знизиться, це загрожує нерівномірною подачею води по всій довжині.

2. Відстань між крапельницями. Може коливатися в досить широкому діапазоні, залежно від того, що потрібно полити. Мінімальна - 10 см. Підходить для рослин, які посаджені близько одне до одного. Стрічкою з кроком 30-40 см краще поливати великі насадження, що ростуть на відповідній відстані.

3. Діаметр крапельної стрічки. Використовуються стандартні розміри: 16 мм і 22 мм. Більшого поширення отримала стрічка 16 мм. Але варто пам'ятати, що цей варіант підходить для рядів довжиною до 250 м. Тим більше, що і фітинги легше підібрати до такого ходового розміру. Рідше використовується стрічка діаметром 22 мм. Вона більше підходить для рядів довжиною до 450 м.

4. Витрата води. Залежить від типу ґрунту і культур. Але найоптимальнішою вважається подача зі швидкістю 800 г - 1 л, і не більше 1,5 л на годину з однієї крапельниці. При такому поливі ґрунт буде в міру зволожений.

5. Види крапельниць (емітерів). Вони вбудовані в стрічку і бувають 2-х видів: м'які (круглі) і жорсткі (у вигляді щілин).

Для повноцінної роботи систему потрібно укомплектовувати фільтром тонкої очистки, який буде утримувати різні забруднення. Робиться це, щоб уберегти крапельниці від засмічення, через яке вони або погано прочищаються, або стають непридатними для роботи. Фільтруючим елементом в таких пристроях служать сітки або пластини, які необхідно періодично прочищати або промивати.

Як бачите, крапельний полив - дуже корисна і нескладна справа, а все необхідне для нього ви знайдете в нашому інтернет магазині. Бажаємо вам тільки вдалих покупок!