Обійтися без поліпропілену сьогодні практично неможливо в жодній галузі. Завдяки характеристикам і властивостями він настільки міцно увійшов в наше повсякденне життя, що ми навіть перестали звертати на це увагу.

Проте, поліпропілен важливий і потрібний, особливо в будівництві, сантехніці і облаштуванні систем опалення, водопостачання і поливу. Домогтися такого широкого застосування дозволяють багато моментів. Це і простота монтажу, і довговічність матеріалу, і його міцність і гігієнічність, і різноманітність ППР (поліпропіленові труби і фітинги поставляються в широкому ціновому діапазоні і розмірній сітці).

Властивості ППР практично не відрізняються у різних виробників. У всякому разі, ці відмінності практично неможливо побачити відразу. А ось що помітно дуже і дуже - це колір поліпропілену.
Почнемо з того, що характеристики поліпропілену не залежить від його кольору. Сам по собі поліпропілен як матеріал виробляється в біло-прозорих гранулах. Відповідно, щоб отримати труби і фітинги потрібного кольору, виробник додає відповідний барвник. Це дуже цінна особливість ППР продукції: виробляти її можна в найрізноманітнішій кольоровій гаммі. Вибір в даному випадку залежить від індивідуальних побажань і місця використання.

Білий поліпропілен

Не складно здогадатися, що найпопулярніший для поліпропілену колір - це сірий і білий. Останнім часом, однак, ППР білий стає все більш затребуваним. Цьому є причини: такий колір робить труби і фітинги менш помітними на тлі білих стін і надає їм естетичнішого вигляду. Відповідно поліпропілен білого кольору частіше використовують для прокладки систем водопостачання або опалення в приміщеннях, які постійно на виду (кухні, ванні кімнати, санвузли). Щоб розділити труби, які краще підійдуть для гарячого або холодного водопостачання, деякі виробники додатково маркують їх синьою (хв) або червоною (гв) смужкою.

У нас ви можете купити повний асортимент білого поліпропілену (труби та фітинги) виробництва Туреччини торгової марки ТЕВО.

Сірий поліпропілен

Разом з тим, іноді менш помітним виглядає саме сірий поліпропілен. Для багатьох монтажників він є більш звичним, і вони вибирають саме такий колір. У магазині сантехніки ТРОЙНИК представлений сірий поліпропілен торгових марок ТЕВО (Туреччина) і FORA (Україна). Фора належить до бюджетного сегменту, такий сірий поліпропілен має м'який, дещо рожевий відтінок. Труби та фітинги Тебо відрізняються світло-сірим кольором.

Додамо ще, що ціна на сірий і білий ППР практично не відрізняється, тож вибір залежить переважно від ваших особистих побажань.

Які бувають кольори поліпропілену?

Насправді відповідь на це питання дуже проста: будь-які! Власне, про це ми вже згадували і позначали таке розмаїття як одну з переваг даного матеріалу.

При виконанні монтажних робіт, звичайно ж, використовуються не всі кольори веселки (хоча, повторимося, що це теж можливо). Після білого і сірого поліпропілену в рейтингу популярності йде поліпропілен чорного і зеленого кольору. Найчастіше він використовується при створенні систем автоматичного поливу, оскільки не сильно привертає увагу. З іншого боку іноді навпаки важливо, щоб поліпропіленові трубопроводи максимально виділялися (коли сходяться багато інших магістралей або обмежена видимість). Тоді щоб уникнути плутанини колір поліпропілену вибирають яскравим і незвичним (рожевий, синій).

Іноді поліпропілен маркують кольором ще й для позначення галузі, на застосування в якій він розрахований найбільше. Як приклад, труби для систем кондиціонування деякі виробники роблять синіми, а для систем пожежогасіння - рожевими / червоними. Іноді для особливо вишуканих інтер'єрів роблять навіть труби золотого кольору.