Про що мріє кожен з нас, повертаючись додому після важкого робочого дня? Звичайно ж, про можливість поніжитися в теплій ванні і відпочити душею. Відповідно, ванна - це не просто приміщення, а місце, що відіграє велику роль в нашому повсякденному житті. Ось чому кожен приділяє стільки уваги і зусиль, щоб оснастити її якісною і надійною сантехнікою, зокрема, змішувачем.

Смеситель для ванны

Займаючись питанням про те, як вибрати змішувач для ванни, потрібно враховувати кілька основних моментів.

Почнемо з того, що змішувач для ванни має гармонійно вписуватися в її загальний стиль для створення естетично привабливого і зручного інтер'єру. Відповідно, якщо ви хочете облаштувати ванну в стилі кантрі або ретро, то більше тут підійдуть вентильні змішувачі, стилізовані під бронзу. Для ванн в стилі хай-тек просяться одноважелеві або безконтактні змішувачі.

Смесители для ванны

Приділити увагу варто і матеріалу, з якого зроблений змішувач. Оскільки він купується з розрахунком на тривалу експлуатацію, то увагу рекомендується звернути на моделі, виконані з високоякісної латуні. Власне, саме такі змішувачі з хромованим латунним корпусом і є лідерами на ринку. Запам'ятайте: якісний латунний змішувач для ванни просто не може бути легким. З пластика робляться тримачі і лійки, але корпус все таки повинен бути виконаний з надійного і якісного металу.

Найчастіше для покриття корпусів змішувачів використовується хром. Зустрічаються і моделі, на які наноситься покриття з нікелю або емалі. Однак зазначимо, що при тривалій експлуатації емальоване покриття втрачає свою привабливість за рахунок його ушкоджень. Нікельоване покриття в свою чергу здатне викликати алергію. Відповідно, вирішивши купити змішувач для ванни, краще зупинитися на моделі з латунним хромованим корпусом.

Смеситель для ванной комнаты

Справедливості заради відзначимо, що латунні змішувачі для ванної - не найдешевші. Моделі, виконані з силуміну (сплав алюмінію з кремнієм) коштують дешевше, однак, відрізняються крихкістю і зниженою міцністю.

Вибір змішувача залежить також і від розмірів ванни, де він буде встановлений. Якщо кімната невелика, то перевага віддається моделям з довгим гусаком, коли змішувач використовується і для ванни, і для умивальника. Якщо ж площа ванни досить велика, то, як правило, власне для ванни використовуються змішувачі з коротким носиком, а для умивальника - окремий змішувач.

Говорячи вже безпосередньо про змішувачі для ванни, більш детально зупинимося на характеристиці кожної з 4х груп.

Смеситель для ванны вентильный

Двохвентильні змішувачі для ванн поступово віддають пальму першості одноважільним моделям, проте, все ще широко представлені на ринку. Головним компонентом тут є кран-букси, які служать для перекриття потоків води. Найбільшим недоліком такого механізму є ущільнювальні прокладки, які вимагають періодичної заміни. В іншому випадку можливі протікання і навіть затоплення.

Смеситель для ванны однорукий

Більш популярними на сьогодні є картриджні змішувачі. В першу чергу вони просто зручніші у використанні, оскільки воду можна перекрити однією рукою.

Одноважільні (їх ще називають однорукими або однозахватними) змішувачі в своїй більшості працюють за рахунок картриджного механізму, завдяки якому регулювати натиск потоку води і її температуру можна рухами однієї руки.

Термостатический смеситель для ванны

Термостатичні змішувачі - це хороший варіант для сімей, в яких є маленькі діти, і для тих, хто хоче вберегти себе від «контрастного» гарячого або холодного душу. Термостати відрізняються стильним сучасним дизайном, безпечним використанням і надійною конструкцією. Як правило, вони оснащені 2 ручками, одна з яких призначена для включення і перекриття води, а інша - для регулювання температури потоку води, який буде мати постійну температуру до наступного настроювання. Такі змішувачі - це і безпечно, і сучасно, і дуже зручно.

Бесконтактный сенсорный смеситель для ванны

Все більшу популярність завойовують сенсорні змішувачі для ванної. Змішувач «включається», коли рука потрапляє в радіус дії інфрачервоного датчика. Він контролює запірний клапан, а напір струменя і температура води регулюються або невеликим важелем, або кнопкою в корпусі змішувача. Деякі особливо просунуті моделі оснащуються ще і сенсорним дисплеєм, який дозволяє здійснювати всі настройки, а також підсвічуванням кольору струменя води, який залежить від її температури.

Ну і наостанок відзначимо, що якщо ви вирішили зупинити свій вибір на термостатичних і особливо на сенсорних моделях, пам'ятайте про деякі особливості їхньої роботи, адже їм потрібна очищена вода без солей і металів, які можуть створювати накип і заважати роботі механізмів.