Питання про те, як вибрати насос для колодязя або для свердловини, стає все більш актуальним, оскільки на ринку постійно зростає кількість нових пропозицій, моделей і технічних рішень. Людині, що працює в цій галузі, розібратися в такому розмаїтті труднощів не становитиме. А ось що робити дачникам, садівникам та й просто жителям приватного сектора, які не сильно орієнтуються у всіх технічних питаннях експлуатації і установки?

Щоб допомогти такій категорії людей, пропонуємо невеличкий лікнеп на тему Як вибрати занурювальний насос для свердловини і колодязя?

Почнемо з того, що в першу чергу потрібно визначитися, де саме буде експлуатуватися насос. Якщо ви шукаєте техніку для роботи на дачній ділянці або в саду, тобто насос для колодязя, то вибір варто зупинити на такій моделі, як вібраційний насос Струмочок. Це відмінний дачний варіант, призначений для наповнення ємкостей, подачі води для поливу і т.д. 
Вибрационный насос Ручеек для колодца

Разом з тим, такий вібраційний насос практично не справляється у випадках, коли потрібно одночасно користуватися декількома точками водопостачання. Одночасне включення холодної і гарячої води в душі вже може створити для нього непереборні труднощі.

Разом з тим, вібраційний насос наполегливо рекомендують не застосовувати в свердловинах, особливо в безпосередній близькості до фільтра. Це випливає з особливостей роботи даної насосної техніки. Зворотно-поступальний рух вібраційного насоса і, як його результат, постійне помпування води, призводить до потрапляння піску в свердловину. Згодом це може стати причиною її руйнування.

Для повноцінного водопостачання приватного будинку або господарства використовуються погружні свердловинні насоси відцентрового типу. Вони є багатозадачними і оберігають свердловину від руйнування.

Вибираючи погружний насос для свердловини, потрібно враховувати характеристики самої свердловини і особливості водного горизонту. Для оптимального вибору необхідно знати глибину свердловини, тобто ту максимальну глибину, на якій буде працювати насос. Об’єм води, викачаний з свердловини за конкретний час, і діаметр свердловини теж дуже важливі параметри при виборі відцентрового насосу.

Погружной насос

Перед походом в магазин варто оцінити добову потребу в воді. 40-60 л води - це середній показник для середньостатистичного будинку. Однак, він може значно змінюватися, особливо якщо вода використовується не лише для домашніх потреб, а й для поливу або виробничих цілей. Від цього буде залежати і необхідний напір, і потужність насоса.