Металопластикові труби все впевненіше завойовують вітчизняний ринок. Цей процес цілком закономірний, враховуючи ті безліч переваг, які властиві металопластикові. МП-труби легші і простіші в монтажі та експлуатації, вони дозволяють уникнути появи забруднення води або іншої середовища, що транспортується шляхом відсутності вапняних опадів, мулу та ін. Це тільки одна з багатьох причин, чому металопластикові труби так широко використовуються при облаштуванні зовнішнього і внутрішнього водопроводу, а також систем теплих підлог.

Для облаштування теплої підлоги металопластикові труби грають одну з ключових ролей, оскільки вони забезпечують власне обігрів, будучи частиною водяної системи опалення. Відповідно, при укладанні систем теплої підлоги виникає питання про те, як зігнути металопластикові труби під потрібним кутом, причому зробити це так, щоб не утворилися навіть найнезначні пошкодження або дефекти. Адже нікому не хочеться через деякий час знімати підлогу, щоб замінити пошкоджену ділянку труби.

Пружина для гибки пластиковой трубы

Для того, щоб зігнути металопластик, існує багато різних способів. За своєю суттю вони діляться на такі, які розраховані на фізичну силу рук, і такі, при яких використовується ще і інструмент для монтажу металопластикових труб.

Згинання труб вручну - це найдоступніший спосіб. Однак, простим він здається тільки на перший погляд. Потрібно пам'ятати, що його застосування часто загрожує появою тріщин, заломів і навіть переломом труби в цілому. В даному випадку варто спочатку випробувати свої сили на окремому куску труби і тільки потім приступати до основних робіт. Метод рекомендовано використовувати для труб, діаметр яких не перевищує 20 мм.

Особливу увагу в даній статті ми приділимо способам згону труби за допомогою додаткових інструментів. Досить широкого поширення набули різні трубозгиначі, спеціальні пружини для згинання труб, кондуктори пружинні для гнучкі металопластикових труб. Також застосовується згин за допомогою піску або будівельного фена, що досить часто поєднується. Одночасно потрібно пам'ятати, що мінімальний радіус для згинання металопластикової труби - це 12 см. Якщо ж ви не є профі в цій справі, то такий радіус варто збільшити до 15 см.

Пружина для згинання металопластикових труб - це досить просте в застосуванні і одночасно ефективне рішення. Щоб домогтися максимального результату роботи, потрібно, щоб підібрана пружина для вигину металопластику була відповідного діаметру. При роботі з даним інструментом пружина для згинання металопластикової труби поміщається всередину. Труба повільно і плавно згинається руками до потрібного радіуса, і потім пружина для вигину обережно витягується. Такий спосіб дозволяє уникнути дефектів і пошкоджень, а також зберегти естетичний вигляд труби.

Пружина для сгиба труб

За принципом дії пружина для згинання металопластику близька до пружинних кондукторів. Розрізняють внутрішні і зовнішні кондуктори. Внутрішній пружинний кондуктор дає впевненість в тому, що якщо радіус вигину не менше 3 зовнішніх діаметрів труби, то пошкодження не виникнуть. Такий кондуктор зручно використовувати на невеликих ділянках.

При роботі з цільної трубою великої довжини використовуються зовнішні пружинні кондуктори. Їх переміщають по довжині труби, формуючи вигини на тих ділянках, де того вимагає монтаж систем теплої підлоги або водопроводу.

Використання піску, який засипається в трубу, дозволяє розраховувати на плавний вигин, але є досить трудомістким. Що стосується використання будівельного фена, то головним у даному випадку є не перегріти трубу, оскільки це може призвести до зайвих деформацій.