Трубопроводи з поліпропіленових труб вже давно не є чимось новим і незвичним. На користь використання саме цього типу труб говорить багато що. Труби з ППР зарекомендували себе довговічними і надійними, вони не схильні до дії корозії і при монтажі трубопроводів можна не хвилюватися про міцність стіни, оскільки поліпропіленові труби мають малу вагу. Однак, для трубопроводу одних тільки труб недостатньо. Звичайно ж, вам знадобляться ще й поліпропіленові фітинги, а також паяльник, який дозволить з'єднати все це в єдину систему.

Гадаємо, багато хто з вас не з чуток знає, що таке зварювальний апарат для поліпропіленових труб, і швидше за все, вміє ним користуватися. Однак, є і ті, хто лише починає працювати з паяльником. Саме для них ми вирішили дещо систематизувати загальні принципи і правила роботи і написати інструкцію про те, як паяти поліпропіленові труби.

Паяльник для полипропиленовых труб

Почнемо з того, що будь-якій дії завжди має передувати планування. Якщо вам потрібно змонтувати, наприклад, водопровід з поліпропілену, то почати варто з того, щоб дістати план приміщення і скласти схему розташування сантехнічних вузлів і приладів в будинку, включаючи всі змішувачі, пральну машинку, елементи опалення тощо. Коли це все зроблено, ви вже точно знаєте, де що буде стояти і підключатися, поліпропіленові труби і фітинги куплені в потрібних кількостях, ви приготували все необхідне для роботи (ножиці для труб, рулетку, засіб для знежирення), тоді можна переходити безпосередньо до монтажу. Додамо тільки, що коли будете робити розкрій труб, на пайку додавайте 3-4 см.

Як не банально це звучить, але почати варто з прочитання інструкції. Так, ці папірці там лежать не просто так і як не дивно, але саме вони дадуть відповідь на більшість ваших питань щодо умов роботи і експлуатації інструменту для пайки труб. Ми теж знаємо багато анекдотів про те, що інструкції читають тільки тоді, коли вже нічого не працює, але паяльник для труб - це не найдешевший прилад, щоб відноситься до нього легковажно. Тож аби уникнути непотрібних поломок і труднощів, все ж радимо попередньо ознайомитися з інструкцією.

Коли і це зроблено, встановіть зварювальний апарат на ніжку-підставку і міцно зафіксуйте його. Підберіть і встановіть насадки, які відповідають розміру труби, приготовленої для пайки. На регуляторі виставіть потрібну температуру (260˚С) і включайте паяльник в розетку.

Сварка полипропиленовых труб

Поки насадки нагріваються (а для різних розмірів у них різний час нагрівання), потрібно підготувати трубу для пайки. Вона повинна бути обрізана перпендикулярно до центральної осі, а торець необхідно очистити від відколів і задирок і знежирити. Те ж саме стосується і фітингів. Не нехтуйте цим правилом! Від того, наскільки якісно ви підготуєте трубу до зварювання, залежить якість і герметичність майбутнього трубопроводу.

Коли індикатор паяльника просигналізує, що досягнута встановлена ​​температура, можна починати роботу. На нагріті насадки надягають труба і фітінг. Приблизно через 5-6 с, коли вони почнуть плавитися, трубу і фітінг знімають з насадок і з'єднують. Твердне поліпропілен дуже швидко, так що з'єднання буде готове через хвилину. Під час спайки суворо забороняється робити обертальні рухи! Це призведе до того, що отриманий шов буде пошкодженим, а з'єднання негерметичним!

Ну а коли вже вся робота виконана і трубопровід змонтовано, залишилося тільки перевірити його надійність, очистити насадки і апарат від залишків поліпропілену і приготувати паяльник до наступного використання.