Нові технології і матеріали з'являються настільки часто, що встежити за всіма практично неможливо. Проте, це ніяк не заважає інноваціям все частіше проникати в наше життя, навіть якщо ми і не помічаємо цього. Однією з таких «непомітних» новинок є шланги і гнучкі підводки з поперечно-зшитого поліетилену (PEX).

Гибкие подводки из PE-X

У порівнянні зі своїми попередниками, якими були шланги EPDM, виконані з етилен-пропіленової синтетичної нетоксичної гуми або іншими словами, етиленпропіленового каучуку, ПЕКС як матеріал відрізняється більшою міцністю і збільшеним терміном експлуатації. До того ж, шланги РЕХ можна використовувати і для рідин на нафтовій основі, чого не дозволяють робити шланги з EPDM.

Поперечно-зшитий поліетилен або PEX-a як матеріал був запатентований в середині 60-х років шведом Томасом Енгелем. Використовувати PEX в промислових масштабах почали в 1970-их роках в Швеції.

На сьогодні розрізняють 3 види матеріалів на основі РЕХ залежно від способу їх виробництва:

- Матеріал, отриманий пероксидним способом, який використовував Енгель, називають РЕХ-А; при його виробництві зшивання відбувається при температурі приблизно 220°С за наявності пероксидів;

- Силановим методом виготовляється різновид PEX-В; в процесі виробництва в поліетилен високої щільності додають силан і каталізатор;

- Матеріал, отриманий електронно-променевим методом відомий як PEX-C; в процесі виробництва поліетилен опромінюється при помірній температурі без додавання інших речовин, щільність зшивання залежить від дози опромінення.

Проте, саме PEX-А стоїть біля витоків трубовиробництва, ставши найпопулярнішим матеріалом для виробництва в тому числі і шлангів.

У чому ж полягає секрет популярності поперечно-зшитого поліетилену і шлангів на основі PEX? Спробуємо розібратися в цьому, звернувшись до технічних характеристик і особливостей експлуатації шлангів.

Шланги на основі PEX різних модифікацій можуть витримувати температуру до +110°С, а значить, розширюється область їх застосування. Зшитий поліетилен відрізняється також легкістю монтажу, при якому виходять якісні та надійні з'єднання.

Шланги PEX радують тривалим терміном експлуатації. Говорячи про гнучкі підведення ASCO PE-X, відзначимо, що їхні внутрішні шланги виконані із зшитого поліпропілену дозволяють  сподіватися на термін роботи до 50 років.

PEX як матеріал володіє так званою молекулярною пам'яттю. Ця властивість значно спрощує монтаж гнучких підводок. Шланг на основі РЕХ не перекручується вздовж осі, а при заломах повністю повертається у вихідну форму. На ділі це означає підвищену пластичність підводки і стійкість до гідроудару.

Відзначимо ще й таку особливість шлангів PEX, як екологічність і гігієнічність. Цей матеріал не вступає в реакцію з водою, відповідно, не впливає на її якість і не надає воді специфічного запаху. Також РЕХ не сприяє утворенню солей і скупчень іржі, відповідно, гнучкі підведення ASCO PEX купити які ви можете в інтернет-магазині Трійник, ідеально підійдуть для використання як для водо-, так і для газопостачання.