З приходом весни і особливо з початком поливного сезону раптово зростає попит на поліетиленові труби та фітинги. Це дуже просто пояснюється: починається пора будівництва і ремонтів, а також люди все частіше створюють системи поливу, щоб значно спростити собі життя.

Для таких цілей ПЕ-фітинги підходять ідеально. Вони легкі, міцні, звучні для монтажу і відносно дешево коштують. Далі детальніше говоримо саме про них.

Особливості та переваги фітингів для ПЕ-труб

ПНД-фітинги або по-іншому фітинги, виконані з поліетилену низького тиску, мають ще одну назву – затискні або компресійні фітинги. Це пов'язано зі способом монтажу і є найважливішою перевагою даного типу перехідників: можливість встановлення без використання зварювального апарата. Це дуже спрощує монтаж, прискорює роботу і дозволяє скоротити до мінімуму час, витрачений на попередню підготовку труб.

ПНД муфти для поліетиленових труб

Затискні фітинги з'єднують труби за допомогою обтискного кільця та гумового ущільнювача. Таким чином, створюється герметичне з'єднання, здатне витримувати тиск до 16 бар. Додайте до цього невелику вагу, легкість транспортування, стійкість до впливу хімічних речовин і сонячних променів, міцність і стає зрозумілом, чому ПНД-фітинги так широко використовуються в будівництві та водопостачанні.

Cфера застосування

ПНД-фітинги для ПЕ труб використовуються в багатьох галузях промисловості, в тому числі в будівництві, сільському господарстві, на фермах, в системах кондиціонування, водопостачання тощо. Вони являють  собою ключовий вузол системи трубопроводу, робочим середовищем в якому виступає переважно вода.

Призначені такі ПНД-фітинги для надійного та герметичного з'єднання ПЕ труб діаметром від 16 до 110 мм. Вони сумісні з трубами з поліетилену різних типів і часто використовуються для холодного водопостачання та транспортування питної води. Однак, завдяки стійкості матеріалу фітингу до високих температур допускається використання і для подачі гарячої води (в окремих виробників вони витримують температуру до 100˚С). Але для гарячого водопостачання все таки такі труби та фітинги практично не використовуються.

Недоліки

Єдиний недолік, який фітинги з ПНД можуть мати, - це протікання та деформації, які можуть виникнути з часом. Але тут обов'язково потрібно зробити уточнення: все залежить від умов експлуатації. Якщо ПЕ фітинги постійно знаходяться під прямими сонячними променями, піддаються впливу вітрів, снігу, зміні температур і - що особливо небезпечно - частим стрибкам тиску в системі, то з часом дійсно можуть з'явитися протікання. Тому монтажники радять періодично перевіряти систему, особливо ті ділянки, які експлуатуються в умовах підвищених навантажень. При появі ознак протікання з'єднання потрібно підтягти або ж просто замінити. Благо, що конструкція затискних фітингів дозволяє це робити без демонтажу всієї системи.

Види компресійних  ПНД фітингів для поліетиленових труб

ПЕ фітинги, як і всі з'єднання, залежно від напрямку трубопроводу та його складності, поділяються на муфти пе (якщо потрібно з'єднати труби на горизонтальній або вертикальній ділянці трубопроводу), трійники пе (при необхідності створити розгалуження в системі), коліна пе (якщо потрібно змінити напрям трубопроводу на 90˚), крани пе. Так само використовуються заглушки пе.

Трійники ПНД для поліетиленових труб

У асортименті магазину сантехніки ТРОЙНИК можна купити фітинги для поліетиленових труб з різними діаметрами і з різними варіантами виходів: це може бути перехід на зовнішню / внутрішню різьбу або ж обтискне кільце. Щодо муфт, то тут можна підібрати рівносторонні і перехідні (редукційні).