Для того, щоб провести в будинок опалення, змонтувати водопровід або встановити систему теплої підлоги, недостатньо просто намітити план робіт і закупити відповідні труби. Необхідно також завчасно подумати про те, як і чим ви будете з'єднувати труби, іншими словами, про фітингах.

Металеві фітинги для металопластикових труб найчастіше виготовляють з чавуну, сталі, латуні, рідше - з міді. Фітинги для поліетиленових труб виробляються з пластмаси. Ці з'єднувальні елементи присутні в будь-якому внутрішньому водопроводі, теплопроводі або газопроводі і використовуються для з'єднань, поворотів, розгалужень, переходів на труби різних діаметрів, для перекриття трубопроводу та ін.

Фитинги для металлопластиковых труб

Виходячи з того, для яких цілей будуть використовуватися фітинги для труб, їх поділяють на:

• коліна (кути), відводи - для зміни напряму труби,

• трійники, хрестовини, колектори - для розведення від труби

• муфти, американки, ніпелі, згони, перехідники - для з'єднання труб однакових або різних діаметрів,

• заглушки, ковпаки - для герметизації кінців труб,

• штуцери - для переходу на гнучкі підводки.

Говорячи про фітинги для металопластикових труб, відзначимо, що вони відзначаються зручністю монтажу, легкістю, можливістю досягти повної герметичності з'єднання. Для МП-труб найчастіше використовують різьбові фітинги, прес-фітинги та пуш-фітинги.

Фитинги для металлопластика

Найбільш поширеними є різьбові фітинги. Вони відрізняються невисокою вартістю і можливістю повторного використання. Разом з тим, використовуючи ці фітинги для труб, потрібно розуміти, що вони вимагають доступу до з'єднання для постійного контролю його герметичності і його обслуговування. Відповідно, для систем теплої підлоги або для монтування в стіну вони не підходять.

Фитинги для металлопластиковых труб

Для таких цілей використовуються прес-фітинги. Вони гарантують надійне з'єднання і не потребують багато часу для монтажу. З недоліків відзначимо вищу вартість, наприклад, прес-фітинги Валтек обійдуться трохи дорожче, та й використовувати такі з’єднання можна лише один раз. До того ж їхній монтаж вимагає використання спеціального прес-інструменту.

Пуш-фітинги теж не відрізняються низькою вартістю, зате не вимагають спеціального інструменту для монтажу. Решта переваг прес-фітингів в даному випадку залишаються, а з недоліків відзначимо необхідність витримувати з'єднання не менше 3 годин.