Без пластику, поліетилену і пластмас уявити наше життя зараз майже неможливо. Всі ці матеріали настільки сильно проникли в наш побут, що по-іншому, здається, і бути не може. Так чи інакше, але вони використовуються практично в усіх сферах людської діяльності: від виготовлення упаковки до побудови космічних кораблів.

Звісно, що і в будівництві ці полімери теж широко застосовуються, особливо якщо йдеться про системи опалення, водопостачання, зрошування та водовідведення.

Слова «поліпропілен», «поліпропіленові труби», «фітинги з поліпропілену» вже давно стали для нас настільки звичними, що мало хто взагалі задумується, що ж таке цей самим поліпропілен? Найпоширеніша і найпростіша відповіді – це така різнокольорова пластмаса.

Насправді, не зовсім пластмаса і не зовсім кольорова. Поліпропілен - це синтетичний термопластичний неполярний полімер з класу поліолефінів. Це біла тверда речовина, яку отримують шляхом полімеризації пропілену при середньому і низькому тиску при обов'язковій наявності металоорганічних каталізаторів. Він поставляється у вигляді порошку чи гранул білого кольору або ж уже відповідно пофарбованим і навіть знезабарвленим – все залежить від того, яку продукцію і для яких цілей з нього виготовлятимуть.

Хоча сьогодні поліпропілен є одним із найпоширеніших матеріалів, можливість синтезувати його з'явилася лише в 1954 р., коли німецький хімік-органік Карл Циглер і італійський хімік Джуліо Натта відкрили металокомплексний каталіз полімеризації олефінів. Завдяки цьому відкриттю Джуліо Натта в 1963 році отримав Нобелівську премію з хімії.

Для продажу поліпропілен почали виготовляти в 1956 р. на напівзаводській установці італійського нафтохімічного комбінату «Montekatini», який вже наступного року зміг ввести в дію великі виробничі потужності. Комбінат випускав поліпропілен марки PR / 56, а з 1959 р. фірма «Montekatini» розпочала виробництво волокон на основі поліпропілену.

У 1962 р. почалося промислове виробництво пропілену найбільшими компаніями США, а потім і в інших країнах.

Останнім часом поліпропілен завдяки широкому спектру модифікованих матеріалів на його основі, екологічній чистоті продукції, технологічності її утилізації та переробки витісняє зі світового ринку ударостійкий полістирол та АБС-пластики. Він зміг проникнути в усі провідні галузі: електротехніку, будівництво, автомобілебудування, транспорт, приладобудування тощо, однак найширше застосування отримав у таких сферах, як тара і упаковка, волокно, антикорозійні матеріали, машинобудування, електроніка, медицина.

Багато продукції з поліетилену представлено і в асортименті нашого магазину. Зокрема, це каналізаційні труби і фітинги, поліпропіленові труби і фітинги для систем опалювання і водопостачання. Продукція представлена у різних варіантах типорозмірів та товаром як вітчизняного виробництва (Європласт, Інсталпласт, FORA), так і провідних європейських брендів (PESHTAN (Сербія), TEBO (Туреччина). Ви самі можете переконатися, що в нашому магазині знайдете все необхідне для якісного, надійного ремонту і будівництва.