Підводка газу до плити - це дуже відповідальна робота. Тут питання вже не стільки про можливість зіпсувати обладнання або зробити щось візуально негарно. В даному випадку мова йде про безпеку вашого будинку і про життя і здоров'я вас і ваших близьких. Тому перше, з чого варто почати монтаж газового шланга, це чесно відповісти собі на питання, чи зможете ви зробити все правильно і не допустити ні найменшої помилки при установці устаткування. Якщо є сумніви, краще звернутися до професіоналів з газової служби.

Гибкие подводки для газа - газовые шланги

Якщо ж ви в своїх силах упевнені, то вибрати і купити газовий шланг сьогодні не проблема. Це раніше були дозволені тільки жорсткі підводки (робилося це з метою безпеки). Сьогодні ж практично у всіх будинках і квартирах вони замінені на гнучкі підводки, такі як шланг для газу.

Газові шланги візуально дуже схожі для підводок для води, але на відміну від останніх маркуються вони жовтим кольором або жовтими вплетеними в обплетенні шланга.

Металлорукав для газа

Шланги для газу бувають трьох типів. Далі ми коротко розповімо про плюси і мінуси кожного з них.

Шланг газовий гумовий є найдешевшим і простим. Сьогодні вони вже не користуються популярністю, оскільки дуже слабо захищені від механічних пошкоджень і температурних перепадів. Максимальний термін служби гумового газового шланга становить 5 років, що дуже небагато.

Гибкие подводки для газа - газовый шланг резиновый

Більш поширені, хоча і теж не найпопулярніші зараз, гумові газові шланги в обплетенні. Не варто обманюватися, дивлячись на таку назву. Насправді ці шланги робляться не з гуми, а з полімеру. Найчастіше обплетення шлангів роблять зі сталі.

Однак, останнім часом з'явилося багато питань щодо надійності і безпеки таких шлангів для газових плит. Справа в тому, що через відсутність заземлення або неправильний монтаж електроніки котла або плити можлива поява струмів витоку. Результатом їх появи може стати нагрівання обплетення газового шланга і навіть плавлення її гумової або полімерної основи. Це дуже небезпечно через можливість витоку газу, який може привести до найтрагічніших наслідків.

Шланги для газовой плиты

Щоб убезпечити себе, наполегливо рекомендуємо використовувати вставки з діелектричного матеріалу - з'єднання між краном газопостачання і шлангом для газу. Діелектричні вставки не пропускають блукаючих струмів, а значить, запобігають пошкодженню шлангів від термічного впливу.

Сильфонний газовий шланг або металлорукав є найбезпечнішим і найнадійнішим. Такі підводки практично не піддаються механічним впливам, легко витримують максимально допустимий тиск і, як результат, мають досить великий термін експлуатації.

Сильфонный газовый шланг

Як правило, ціна сильфонного газового шланга для плити значно відрізняється від підводок інших типів, але ж на безпеці вашого дому економити не варто.

Металлорукав для газа в пвх изоляции

Гофрований шланг для газу часто комплектується додатковими захисними елементами, наприклад, термозахисними клапанами, діелектричними вставками, датчиками контролю витоку газу і навіть механізмом автоматичного перекриття подачі газу в разі виникнення пошкоджень шланга.